Ui ( Kullanıcı Arayüzü )

Basitçe söylemek gerekirse, kullanıcı arayüzü (UI) bir uygulama veya web sitesinde doğrudan etkileşimde bulunduğunuz şeydir. Web tasarımının ve uygulamaların teknik, görsel boyutlarının toplamıdır. Bu, görüntüleri, metinleri, bağlantıları, renk şemalarını ve hatta düğmeleri içerir . Bir kullanıcı, bir sayfada kaydırma veya bir şeyi tıklama gibi bir  etkileşime sahip olduğunda, bu teknik-görsel bileşenlere güvenirler. Kaliteli kullanıcı arayüzü, hem teknik bilgi birikimi hem de sanatsal yaratıcılık gerektirir.

ui kullanici arayüz tasarımı
  • Basitleştirilmiş gezinme ve satın alma akışı nedeniyle satışlarda artış .
  • Daha ilgili müşteriler , tekrar satın alma ve içeriğinizle daha fazla etkileşim için çeviri yapar.
  • Geliştirilmiş marka sadakati, güvenilirliği ve tanınırlığı , insanların ilk deneyimleri yıldız olsaydı geri gelme olasılıkları daha yüksektir.
  • Müşterilerinizin neye ihtiyacı olduğunu anlayarak, ihtiyaçları için tasarlayarak, test ederek ve kullanıcı katılımıyla iyileştirerek daha iyi ürünler oluşturun .
  • Sayfa yüklemesinde bir saniyelik bir gecikme, müşteri memnuniyetinde% 16 azalma sağlar.
  • UX tasarım birleştirme, geliştirme ekiplerinde% 100 verimlilik artışı sağladı ve General Electric’in tahmini 30 milyon dolar tasarruf etmesine yardımcı oldu.
  • Çoğu Web Sitesi UI / UX yeniden tasarımının ardından dönüşüm oranında % 14 artış ve % 20 daha az destek çağrısı gördü.
  • UX’e yatırılan her lira 100 liralık bir getiri sağlayabilir
Kullanıcı deneyimi ve kullanıcı arayüzü tasarımı

Ux ( Kullanıcı Deneyimi )

UX, son kullanıcının bir siteye girdiği veya bir uygulamayı açtığı andan ayrıldıkları ana kadar sahip olduğu tüm deneyimi kapsar. Ancak, görsel temsilin veya arka uç programlamanın yaratıcı ancak teknik mekaniğine odaklanan diğer dijital tasarım unsurlarının aksine, UX, kullanıcının bakış açısını ve marka iletişiminin inceliklerini genel web tasarıma dahil etmekle ilgilidir. Görsel içeriği daha büyük bir strateji çerçevesinde sistematik hale getiren bilgi mimarisidir . UX tasarımcıları tasarım sürecinin bu boyutunu denetlemekten sorumlu olanlardır. Dahası, kullanıcıların psikolojisini ve bakış açısını etkili bir şekilde dahil etmekten sorumludurlar. 

Kullandığımız Ui-Ux Design Programları

Ui-Ux tasarım aşamalarında kullandığımız programlar aşağıdaki gibidir.
Kullandığımız tüm programlar ve ürünler lisanslıdır.

Ui Tasarım Programları

Ux Tasarım Programları

E-Bültenimize Kaydol E-Bültenimize Kaydol
E-Bültenimize Kaydol
>

Ui-Ux ile ilgili yeni gelişmelerden ve kampanyalarımızdan haberdar olun.